O mnie

M.SzczygiełMateusz Szczygieł, założyciel bloga www.edukatorfinansowy.com.pl

Cześć !

Przede wszystkim bardzo gorąco chciałbym powitać Cię na mojej stronie. Mam nadzieję, że to, co przeczytasz zainteresuje Cię i będziesz tutaj stałym gościem. Teraz jednak coś o sobie 🙂

W obecnym momencie jestem absolwentem studiów licencjackich na kierunku Finanse i rachunkowość o specjalizacji księgowość oraz studentem ekonomii II-go stopnia (studia magisterskie).

Dlaczego wybrałem taką ścieżkę życia? Finansami i ekonomią zacząłem interesować się jeszcze w czasach technikum, stąd też, pomimo tego, że uczyłem się na profilu technik-informatyk, postanowiłem wybrać kierunek studiów związany z finansami.

W czasie toku studiów moje zainteresowania finansami zaczęły się ukierunkowywać i padło na inwestycje, ryzyko oraz bankowość. Oczywiście, nie umniejsza to moich zainteresowań innymi dziedzinami finansów, jednak najwięcej czasu poświęcam wcześniej wspomnianym działom. Głównym tematem moich zainteresowań jest analiza fundamentalna oraz analiza portfelowa. Obecnie jestem również w trakcie przygotowywań do państwowego egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego.

Co do mojego dotychczasowego CV mogę pochwalić się:

  • pełnieniem funkcji prezesa koła naukowego FLOW: Bankowość & Inwestycje & Ubezpieczenia, które działa przy Instytucie Badań i Analiz Finansowych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.
  • pełnieniem funkcji v-ce prezesa, a następnie prezesa koła naukowego FLOW: Bankowość & Inwestycje, które działa przy Instytucie Badań i Analiz Finansowych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.
  • otrzymaniem tytułu laureata w konkursie “Milion na Bank”
  • otrzymywaniem przez cały okres studiów Stypendium Rektora dla najlepszych studentów (obecnie otrzymuję je również na studiach magisterskich)
  • otrzymaniem tytułu Absolwenta Roku 2016
  • pełnieniem funkcji stażysty w Instytucie Badań i Analiz Finansowych
  • pracą w Splentum, przedsiębiorstwem zajmującym się gromadzeniem i przetwarzaniem danych finansowych
  • ukończeniem kursów z języka angielskiego i otrzymaniem certyfikatów potwierdzających znajomość języka na poziomie C1
  • uczestnictwem (pomocą) w realizowaniu badań naukowych dotyczących wpływu sektora finansów publicznych na gospodarkę
  • publikacją komentarzy giełdowych dla portalu gpwmedia.pl

Poza powyżej opisanymi zainteresowaniami, głównie naukowymi, nie jestem do końca postacią nie robiącą nic innego w życiu. Prywatnie uważam się za fana piłki nożnej i żużla. W wolnych chwilach lubię również pojeździć na rowerze, pograć w piłkę, czy tenisa. Do obcych nie należy mi muzyka, w przeszłości grałem na pianinie, obecnie również zdarza mi się do tego powracać, jednak nie zawsze pozwala na to czas.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress