Zarządzanie budżetem domowym wersja 3 – arkusz Excel

Zarządzanie budżetem domowym wymaga poświęcenia czasu. Optymalizacja wpływów i wydatków ewoluowała na przestrzeni lat i dziś nie sprowadza się wyłącznie do spisywania tych rzeczy na kartce papieru. Postępująca informatyzacja sprawia, że pewne rzeczy jest zdecydowanie łatwiej, szybciej oraz bardziej intuicyjnie robić przy pomocy komputera. Dzisiejszy wpis ma na celu zachęcić Was do rozpoczęcia przygody z optymalizowaniem wpływów i wydatków przy pomocy zaktualizowanej wersji arkusza do zarządzania budżetem domowym.

Wersja 3.0 wprowadza szereg zmian w porównaniu do poprzedników. Postanowiłem kompletnie zmienić szatę graficzną, która jest obecnie bardziej czytelna i minimalistyczna. Efekty zmian w porównaniu z wersjami poprzednimi prezentuję w poniższym screenie.

Ponadto, zarządzanie sekcją poszczególnych miesięcy starałem się wykonać tak, aby możliwy był wybór wszystkich potrzebnych opcji wraz z podsumowaniem w jak najprostszy sposób. To sprowadza się do zachowania minimalizmu oraz czytelności. Właśnie z czytelnością było nieco problemu w poprzednich wersjach i prace nad poprawą tego aspektu stanowiły ważną część modyfikacji. Obecnie, arkusz wymaga jedynie wpisania przez Ciebie w odpowiednie komórki kwot wpływów, bądź wydatków oraz przyporządkowania ich do odpowiedniej kategorii. Resztą zajmie się arkusz.

Dodatkowo, zakładka “Podsumowanie roczne” została zaopatrzona w kilka nowych funkcji, takich jak np. zestawienie wpływów i wydatków w ciągu roku. Całość jest okraszona czytelnymi wykresami.

Na koniec, jak możecie zauważyć wartości bilansu zarówno w podsumowaniu rocznym, jak i poszczególnych miesiącach, są kolorowane automatycznie, odpowiednio do uzyskanego wyniku. W przypadku ujemnego bilansu miesięcznego łatwo zauważycie, że należy coś poprawić, aby nie dopuścić Excela do “czerwoności” w przyszłych miesiącach.

Szereg zmian, jakie wprowadziłem, spowodował, że arkusz ten był praktycznie budowany od nowa. W dniu dzisiejszym chciałbym wszystkich serdecznie zaprosić do jego pobrania, korzystania oraz optymalizowania za pomocą niego budżetu domowego.

Arkusz możecie pobrać klikając w poniższy link lub z pozycji menu bocznego, sekcji “Do pobrania”.

W razie jakichkolwiek uwag, czy pytań proszę pisać pod adres mailowy mszczygiel@edukatorfinansowy.com.pl. Z chęcią odpowiem na Wasze propozycje oraz przyjmę konstruktywną krytykę.

Zarządzanie budżetem domowym 3.0 – pobierz

5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress