Analiza finansowa – arkusz Excel v. 2.0

Nie dalej, jak kilka dni temu ukazał się zmodyfikowany arkusz mojego autorstwa do zarządzania budżetem domowym. Była to już kolejna, trzecia jego wersja, dzięki której stał się jeszcze bardziej funkcjonalny i czytelny. Przeglądając dział plików do pobrania chciałoby się powiedzieć, że odświeżenia wymagał kolejny z plików Excela – tym razem ten dotyczący analizy finansowej. Nie zastanawiając się więc zbyt długo, zabrałem się do pracy, czego efektem jest dzisiejsza premiera drugiej wersji arkusza Excel służącego do analizy finansowej.

Choć analiza finansowa jest zagadnieniem szerokim to pewne schematy są jej nieodłączną częścią. Zbyt łatwo byłoby, gdyby można było podejmować wiążące decyzje po przepisaniu kilku pozycji sprawozdania finansowego. Niemniej jednak, analiza wskaźnikowa, na której oparty jest głównie omawiany arkusz, jest nieodzowną częścią, która pozwala spojrzeć na przedsiębiorstwo z bardziej finansowej perspektywy. Stanowi również jeden z etapów oceny spółki pod kątem przyszłej opłacalności inwestycyjnej.

Analiza finansowa arkusz Excel – prezentacja

Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku arkusza do zarządzania budżetem domowym (klik) tak i tutaj postanowiłem napisać krótką prezentację. Na uwagę zasługuje fakt, że niniejszy arkusz prezentuje się (przynajmniej wg mnie 🙂 ) o wiele lepiej w stosunku do swojego poprzednika. Niektóre funkcje zostały przeze mnie dopracowane tak, aby były bardziej intuicyjne. Po otworzeniu pliku sporo zanim przemawia.

Zanim jednak przystąpicie do ściągania arkusza, możecie rzucić okiem na poniższe screeny, które prezentują, jak on wygląda.

Z pewnością możecie zauważyć, że jego szata graficzna jest minimalistyczna, a zarazem funkcjonalna. Na drugim zrzucie ekranu widnieje automatycznie wykonywana przez arkusz analiza wskaźnikowa na podstawie wprowadzonych dowolnych danych. W przypadku, gdy dane są niewystarczające do obliczenia danego wskaźnika, widnieje informacja “brak danych”. W momencie, gdy dane pozycje sprawozdania finansowego zostaną uzupełnione o brakujące wartości, wówczas arkusz automatycznie oblicza wartość brakującego wskaźnika.

Dla kogo jest arkusz? 

Nie przedłużając, arkusz przygotowałem z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych tematyką analizy finansowej, studentów, czy też uczniów. Przede wszystkim jest on kierowany do osób, które dla własnej potrzeby chcą oszczędzić czas. Proszę, miej na uwadze, że arkusz przeznaczony jest do darmowego użytku domowego. W celu wykorzystania go do celów komercyjnych skontaktuj się ze mną mailowo.

Na koniec nie pozostaje mi zrobić nic innego, jak zaprosić Cię do jego pobrania poprzez kliknięcie w link poniżej, bądź wybranie odpowiedniego arkusza w bocznym menu w dziale “Do pobrania”. Miłego korzystania !

Analiza finansowa arkusz Excel – pobierz

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress